31 жовтня 2024 року відбувся міжнародний вебінар “Women Shaping Peace: A Call for Action to Amplify Meaningful Participation in Crisis and Politically Complex Settings”, організований UNDP. Ця подія мала на меті сприяння діалогу між впливовими жінками-лідерками з Ємену, Іраку, Папуа-Нової Гвінеї та України, які працюють на підтримку миру, запобігання конфліктам і сприяють стабільності.
Від України виступила Ольга Мельник, проректор з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Чернігівська політехніка», голова громадської організації ГО «ЦЕНТР ГЕНДЕРНОЇ ОСВІТИ».
Під час зустрічі учасниці обговорювали, як каталізувати трансформаційний зсув, необхідний для забезпечення суттєвої участі жінок у всьому спектрі миру та безпеки.
Зокрема, Мельник Ольга зробила акцент на ролі жінки у відновленні соціальної згуртованості в умовах війни: «Разом, об’єднуючи зусилля на всіх рівнях — від особистого до державного, ми можемо побудувати сильне, згуртоване та стійке суспільство, яке не лише подолає виклики війни, а й забезпечить розвиток і процвітання для майбутніх поколінь. І надважливу роль в цьому процесі сьогодні відіграє жінка – українська жінка».
На прикладі діяльності ГО ЦГО, ГО «Чернігів Європейський» учасниця заходу зробила акцент на внеску громадських організацій, очолюваних жінками, у процес відбудови НУ «Чернігівська політехніка». Також зупинилася на проєктній діяльності ГО, яка виступає основою соціальної згуртованості громад.
Окрема увага доповідачки була приділена реалізації проєкту «Жінки – агентки соціальної згуртованості та відновлення у громадах», завдяки підтримці ПРООН та фінансовій допомозі Уряду Франції, який допомагає молодим жінкам долучатися до цих процесів через навчання та ініціативи, спрямовані на розвиток комунікаційних навичок, вирішення конфліктів і протидію гендерному насильству. Також, як зазначила О. Мельник, проєкт включає навчання гендерного підходу до відновлення громад, щоб жінки мали можливість впливати на плани й реалізовувати свої ініціативи на місцевому рівні: «Ці проєкти допомагають жінкам зробити свій внесок у зміни, впливаючи на місцеву політику і процеси прийняття рішень. Завдяки таким ініціативам, ми не просто говоримо про права жінок, ми даємо їм інструменти для дії», — підсумувала Ольга Мельник.
Ольга Мельник висловила вдячність організаторам за можливість долучитися до важливого міжнародного діалогу та обмінятися досвідом із жінками-лідерками, які працюють над миротворчими ініціативами в різних куточках світу. Вона підкреслила, що такі події об’єднують зусилля для досягнення спільних цілей та створюють платформу для посилення голосу жінки у питаннях миру, безпеки та розвитку.