Студентка-філологиня (035 Філологія) – бронзова призерка Чемпіонату України з кіокушинкай карате!

photo_2025-03-07_12-51-00

21-22 лютого у місті Львів відбувся Чемпіонат України серед молоді 2005-2007 рр.н. та Відкритий Всеукраїнський турнір серед юніорів та юніорок 2007-2008 рр.н. з кіокушинкай карате. У змаганнях взяли участь 361 спортсмен із 12 регіонів України, які боролися за право увійти до збірної України для участі в чемпіонатах Європи. З гордістю повідомляємо, що студентка ОП “Філологія” Агата Каткова здобула бронзову медаль у ваговій категорії до 65 Читати далі …

Розширюємо горизонти: партнерство з Університетом Марії Кюрі-Склодовської (UMCS)

фото

Національний університет «Чернігівська політехніка» розширює міжнародну співпрацю, налагоджуючи активний діалог із провідними європейськими закладами вищої освіти. У цьому контексті значущим кроком стало партнерство з Університетом Марії Кюрі-Склодовської (UMCS), м. Люблін, Польща, зокрема з кафедрою англійської мови та лінгвістики та кафедрою мовознавства та літературознавства. У рамках співробітництва відбувається обмін науково-методичними матеріалами та викладацьким досвідом з дисципліни «Практика усного та письмового перекладу», що Читати далі …

Об’єднані мовою: міжнародний день рідної мови

480541221_1167032902098749_4076884858465334813_n

21 лютого 2025 року, у Міжнародний день рідної мови, Національний університет «Чернігівська політехніка» став осередком масштабної наукової події, що об’єднала провідних дослідників, освітян та управлінців з усієї України. V Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова й література в контексті модернізації освітнього середовища: актуальні питання, стратегії та лінгводидактичні інструменти» зібрала понад 200 учасників, серед яких були науковці, викладачі, представники органів влади та громадських організацій. Захід відбувся за підтримки Міністерства освіти і науки України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти», Чернігівської обласної державної адміністрації, провідних освітніх установ і об’єднань фахівців. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» Олег НОВОМЛИНЕЦЬ, доктор технічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, який наголосив на важливості популяризації української мови та її ролі у формуванні національної ідентичності. Особливої уваги заслуговували виступи почесних гостей, серед яких були представниця Уповноваженого із захисту державної мови Вікторія ВІТЕР; заступниця директора Інституту модернізації змісту освіти Галина КОЛОМОЄЦЬ; голова Всеукраїнської спілки голів обласних методичних об’єднань викладачів української філології Тетяна АНТОНЮК; начальник відділу професійної, вищої освіти і науки Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, кандидат педагогічних наук Тетяна ДАВИДОВА; ректор Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, кандидат філософських наук, доцент, заслужений працівник освіти України Анатолій ЗАЛІСЬКИЙ; доктор педагогічних наук, професор, керівник Центру науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Олена СЕМЕНОГ; кандидат філософських наук, завідувачка кафедри філософії і суспільних наук Національного університету «Чернігівська політехніка» Наталія ШАКУН; доктор філософських наук, доцент, проректор з науково-педагогічної роботи Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Читати далі …

Об’єднані мовою: Міжнародний день рідної мови

image0

21 лютого 2025 року, у Міжнародний день рідної мови, Національний університет «Чернігівська політехніка» став осередком масштабної наукової події, що об’єднала провідних дослідників, освітян та управлінців з усієї України. V Всеукраїнська науково-практична конференція «Мова й література в контексті модернізації освітнього середовища: актуальні питання, стратегії та лінгводидактичні інструменти» зібрала понад 200 учасників, серед яких були науковці, викладачі, представники органів влади та громадських організацій. Захід Читати далі …

«Етичні виклики війни»: відкрита лекція для студентів спеціальності «Філософія»

Зображення WhatsApp, дата_ 2025-02-20 о 11.42.32_e3f70c7d

20 лютого 2025 р. об 11.40 у межах вивчення курсу «Етика та естетика» (викладач – к.філос.н., доц. О.Є. Мельник) здобувачі освіти спеціальності «Філософія» відвідали лекцію «Етичні виклики війни», яку прочитав Георгій КОВАЛЕНКО, кандидат філософських наук, ректор Відкритого Православного Університету Святої Софії-Премудрості. Захід організовано Пенітенціарною Академією України, модерувала його викладачка курсу «Етика та естетика» ПАУ Н.О. Щербина. Слухачами лекції також стали викладачі Читати далі …

ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України

image0

Участь у роботі журі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України (наукове відділення філософія та суспільствознавство) 11 та 13 лютого лютого відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України в 2024/2025 (наукове відділення філософія та суспільствознавство). Конкурсанти – учні закладів Чернігівщини – представили актуальні дослідження важливих суспільних питань: оцінки рівня готовності українського суспільства до впровадження електронної Читати далі …

Виставка-ярмарок «Агро Весна 2025»: участь здобувачів спеціальності 201 “Агрономія”

IMG_8031 (1)

12 лютого здобувачі вищої освіти спеціальності 201 “Агрономія” відвідали Виставку-ярмарок «Агро Весна 2025», яка відбулась у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ). На виставці були представлені інновації для сільськогосподарського виробництва зернових, тваринництва та плодоовочівництва. Майбутні агрономи ознайомилися з новинками сільськогосподарської техніки та обладнання, добрив та біогазових технологій. Досвід відвідування таких заходів є дуже цінним для майбутніх спеціалістів аграрної галузі.

image0

В умовах демократичного суспільства зростає соціальний запит на гуманітарне знання та нові форми його інституціалізації. У цьому сенсі публічні змагання є особливою формою філософських практик, спрямованих на поширення філософії широкому загалу. Саме в такому форматі – форматі публічного діалогу – 7 лютого 2025 р. у арт-просторі «MORRIS-SPACE» м. Черкаси відбулась зустріч викладачів та студентів НУ “Чернігівська політехніка” та  Черкаського національного університету імені Читати далі …

image1

Викладачі кафедри філософії і суспільних наук постійно підвищують кваліфікацію та беруть участь у тренінгах, воркшопах, семінарах. Так, 6.02.2025 зав. кафедри Наталія Шакун стала учасницею онлайн тренінгу-повторення для викладачів курсу “Демократія: від теорії до практики”. ✅Завдяки менторській підтримці ГО Асоціація Викладачів Громадянської Освіти під час тренінгу учасники змогли опанувати два модулі: студентський проєкт та інтерактивні вправи онлайн (обсяг 3 год., 0,1 кредиту Читати далі …